Knihy o kávě a čaje


On our page you can find big range of books about coffee and tea, written by experts from different corners of the world, coffee and tea magazines introducing modern coffee world culture, best cocktails and mixed drinks recipes, wine guides, sweet stuff ideas. Here you can have a look at culinary, food and cooking articles full of excellent ideas and usefully information as for master workmen so and for newcomers. Parents can enjoy creative recipes for kids.

Reklama


KNIHA А ČLÁNKY O KÁVĚ

Zde najdete spoustu knih o kávě a čaje. Každá kniha, která je zde zobrazena stojí za to přečíst. Dozvíte se například, o různých metodách pražení kávy, kulturní rozdíly v pěstování, pražení, a následné konzumace tohoto smyslného nápoje. Proč mletá káva není tak dobrá, jako ta, kterou si namelete doma. V jakých situacích je nejlepší podávat černý čaj, kdy a jaký tip čaje podávat. Vlastně vše ohledně pěstování, sklizni, skladování, zpracování, pražení a produkci, konzumování kávy a čaje.

Reklama


MÍCHANÉ NÁPOJE • DRINKS • KOKTEJLY

Hledáte recepty na koktejly a míchané nápoje? Pak jste tu správně! Koktejly – Barmanův průvodce od A do Z. Úžasné koktejly, které zvládnete i doma! Průvodce barem. Průvodce světem koktejlů. Koktejl – Cocktail je nápoj vzniklý smícháním několika různých nápojových surovin. Databáze míchaných nápojů.

Reklama


PIVNÍ EXPERT • BEER EXPERT • PIVO

Zde najdete vše co potřebuje domovařič pro výrobu piva ✤ Pivní průvodce pivního znalce ✤ Průvodce pro milovníky piva ✤ Pivo ve světě ✤ Pivní blok ✤ Pivní slavnosti ✤ Minipivovary ✤ Kvašené pivo ✤ Minipivo ✤ Pivovary ✤ Pivní speciály ✤ Pivní festivalyBeerfest ✤ Microbreweries ✤ Vaření pivkaPivní deníkPivařChmel a koření ✤ Výčep ✤ Kvasné cukry ✤ Hodnocení piv ✤ Koncentráty ✤ Pivní reklama ✤ Ukázka domácího vaření piva ✤ Pivovarský sklepKam na pivo ✤ Technologie vaření piva

PRŮVODCE JÍDLEM • FOOD GUIDE

Gurmánský průvodce nejlepším jídlem. Průvodce dobrým jídlem. Recepty na jídla. Kulinářský cestopis.

VINAŘSKÝ PRŮVODCE ✷ WINE GUIDE ✷ VINOTÉKA ✷ VINO

Kapesní průvodce po vinařských oblastech a vínech. Kalendář vinařských akcí. Interiér vinařského centra. Návrhy interiéru vinařství. Degustační sklep. Chladící vinotéka. Interiér sklepa. Nabídka vín. Interiér vinařského skleníku. Vinárny a vinotéky. Vinotéka s bohatou nabídkou lahvových, archivních a přívlastkových vín. Místa kde si můžete vychutnat kvalitní víno. Domácí vinotéka. Wine bar & Vinotéka.

ČOKOLÁDA ✦ CHOCOLATE

Chcete být zdraví, krásní a štíhlí? Dejte si denně kousek čokolády. Čokoláda je součást nejrůznějších druhů sladkostí. Důvody, proč si můžete dopřát čokoládu: zlepšuje fungování mozku, zlepšuje náladu, snižuje krevní tlak, chrání před mrtvicí, prodlužuje život, snižuje riziko rakoviny. Čokoláda pro znalce. Zdraví a čokoláda. Výroba čokolády.

RECEPTY PRO DĚTI ✤ CUTE FOOD ✤ KIDS FOOD

Recepty pro začátečníky i pokročilé, pro batolata i školáky ✤ Veselé svačiny a recepty pro děti ✤ Ideální způsob, jak přelstít děti, kdy jim namažete jejich neoblíbenou, ale opravdu zdravou pomazánku, nebo způsob, jak dětem zpříjemnit konzumaci ovoce či zeleniny a samým úžasem si ničeho nevšimnou ✤ Dětská kuchařkaFun kids food ✤ Food art and ideas from all over the web, get inspired!

BRAZILSKÝ KOKTEJL ✧ CAIPIRINHA

Koktejl ze světlého jihoamerického rumu a třtinového cukru s limetkou. Recept na 1 nápoj: 5 cl cachaca (nebo jiný jihoamerický rum), 1 ks větší limetka, 2 lžičky hnědého třtinového cukru, drcený led, brčko. Limetu opereme, nakrájíme na kousky a rozmačkáme v hmoždíři. Sklenice na long-drink naplňíme kostkami ledu, přidáme cukr, destilát, led a limetové lístky a vše promícháme. Do letních veder je caipirinha naprosto ideálním drinkem. Osvěží Vás a dostane do dobré nálady.

TURECKÉ POTRAVINY ☪ TURKISH DELIGHT ☪ TURECKÁ KUCHYNĚ

Turecká kuchyně pro milovníky dobrého jídla. Zde uvedené recepty jídel z běžné turecké domácnosti. Turecká kuchyně je zdravá, mnohotvárná, plná čerstvé zeleniny, ryb, bylinek, koření i masa. Káva, ta slavná pravá turecká káva, vařená v džezvě a nalívaná do malých hrnečků až po dvojitém zpěnění, ta se pije až po jídle. Turci ji pijí sladkou a zásadně velmi horkou. Turci mají rádi nejen sladkou kávu ale sladké dezerty ✤ Turecké recepty ✤ Turecké potraviny.

WHISKY ❁ BOURBON ❁ SCOTCH ❁ WHISKEY

Whisky je nápoj, jehož historie sahá až do 12. století. Základními surovinami pro výrobu whisky jsou ječmen, pramenitá voda a kvasinky. Na kvalitě a typu každé z nich záleží výsledná kvalita a chuť produktu. Irská whisky, třikrát destilovaná a po tři roky skladovaná v dubových sudech. Skotská whisky, dvakrát destilovaná z ječmene, který byl vysušen nad rašelinou. Kanadská whisky, většinou jemnější a z více druhů zrn. Americká whisky je nejčastěji destilovaná z kukuřice.

ABSINTHE ✿ ABSINT ✿ ABSINTH ✿ ABSINTHIUM

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, který se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu. Má typickou zelenožlutou barvu a voní po lékořici. Pro vysoký obsah alkoholu je ve většině zemí jeho výroba zakázána, a to také pro toxické účinky pelyňku.

ČASOPISY KAVARENSKÉ NOVINY

ČASOPISY SCAE CAFÉ EUROPA

ČASOPISY CAFÉ EUROPA

ČASOPISY COFFEE & TEA INTERNATIONAL

ČASOPISY CAFE CULTURE

ČASOPISY CoffeeTalk

ČASOPISY COFFEE MAGAZINE

ČASOPISY ASIA COFFEE, TEA & ICA CREAM MAGAZINE • COFFEET&I

ČASOPISY COFFEE & TEA BULGARIA

ČASOPISY O KÁVĚ, ČAJÍCH, ČOKOLÁDĚ A HORKÝCH NÁPOJÍCH

ČASOPISY O KÁVE A KÁVOVEJ KULTÚRE

ČASOPISY KOFFIETCACAO MAGAZINE • DUTCH/BELGIUM

ČASOPISY COFFEE BREAK MAGAZINE

REVISTA EL CAFETALERO • COSTA RICA

CAFÉ JOURNAL

ČASOPISY KAFFEELUST • KAFFEERÖSTERI

MATÉ – TRADIČNÍ PŘÍPRAVA A KONZUMACE NÁPOJE

KNIHY, ČASOPISY A JINÉ TISKOVINY O ČAJI

ČOKOLÁDA • ČOKOLÁDOVÉ CUKROVÍ

ČASOPISY O WHISKY • KNIHY O WHISKY

ČASOPISY PRO BARMANY

PIVNÍ ČASOPISY • PIVNÍ KNIHY

ČASOPISY O PIVNÍ KULTUŘE A PIVU • BEER

ČASOPISY O VÍNĚ • KNIHY O VÍNĚ

GASTRONOMICKÉ ČASOPISY

ČASOPISY O VAŘENÍ

Kuchyně Středního východu

ČESKÉ KNIHY O KÁVĚ | CZECH COFFEE BOOKS

Doporučujeme nejlepší české knihy o kávě | Czech coffee books we recommend

Doporučujeme nejlepší české knihy o kávě | Czech coffee books we recommend


ČESKÁ KUCHYNĚ • RECEPTY • KUCHAŘKA

Česká kuchyně, tradice, zvyklosti, oblíbená jídla, recepty ✤ Tradiční polévky: bramborová, česnečka, gulášová, dršťková, fazolová, zelná s klobásou, hovězí s játrovými knedlíčky a nudlemi, kulajda a houbová polévka ✤ Rychlé občerstvení: obložené chlebíčky, utopenci, smažák, pivní sýr, smažené bramboráky ✤ Tradiční pokrmy jsou vepřový řízek, vepřo knedlo zelo, pečené vepřové maso, pečená kachna, guláše, smažený kapr, pečená sekanáNápoje: pivo, slivovice, becherovka, mattoni, kofola, fernet.

KUCHAŘKA PRO ZAČÁTEČNÍKY • CUISINE FOR DUMMIES

Rady pro začátečníky v kuchyni, recepty pro kuchaře a kuchařky ✤ Jednoduché kuchařky.

« Translate »
▼ DOWN ▲ UP