Videa o kávě


V této části naších stránek sebrali jsme různé zajímavé videa o kávě, aby ukázat jak je velký a rozmanitý svět kávy, co všechno do něho patři a jak neustále mění. Každý z nás zná ten vynikající napoj. Už dávno si člověk nedokáže představit svůj život bez šálku voňavého okouzlujícího nápoje. Ale málo kdo ví co všechno to krátké slovíčko za sebou taji, co vlastně předchází momentu, když bereme do ruky šálek u užívané si těch chvíli popíjení kávy.

Dozvíte jak vůbec káva přišla do lidského života, jak se šířila po různých části světa, jak časem rozvíjely způsoby pěstováni, zpracovaní a přípravy kávy. Této videa vám poví jak se liší chuťově vlastnosti různých kávových odrůd na základě geografie pěstovaní, teplotních podmínek, výšky, způsobu pěstováni keřů. Jak kávové znalce rozlišují a posuzují kvalitu kávových zrnek. Naučíte se jaké způsoby přípravy kávy existuji a budete moc zkusit a vybrat ten, který bude co nejvíc vyhovovat a chutnat osobně vám. Seznámíte se s účinky kávy na lidské zdrávy, co to je kofein, co je v tom pravda, a co je mýty.

Taky na těchto stránkách dozvíte že káva je ne jenom rostlina nebo napoj, ale i součást umění, jako například latte art nebo kresleni obrazu při pomoci kávy. Uvidíte, že existuji každoroční světové soutěže, které jsou rok od roku víc populárnější. Cílem těchto soutěží je odhalení nejlepších v kávové branže, výměna zkušeností, představení nových skvostných nápadů.
Užijte si videa na naších stránkách a objevte co nejvíc o kávě a všem co s ní souvisí.

Zajímavé videa o kávě

Legendy o vzniku kávy. Káva a její pražení

Jak se suší káva

Pití kávy a její vliv na naše zdraví

Fakty a mýty o káve

Kofein a káva

Chuť kávy

Čerstvě pražená káva

Vietnamská káva

Mistryně v přípravě kávy

How are sugars in coffee plants produced?

« Translate »
▼ DOWN ▲ UP